Vánoční dárky jazykové CD a DVD

Rusko-info.cz - web pro příznivce ruské kultury

Patříte mezi příznivce ruského jazyka a ruské kultury? Zajímáte se o Rusko a život v Rusku? Na webu www.rusko-info.cz naleznete informace a články na geografická, kulturní a politická témata. Pod články lze přispívat komentáři a rozvíjet diskuse.

Ruština do ucha

Ruština - procvičování slovní zásoby

Studujete ruský jazyk a potřebujete si obohatit slovní zásobu? Pokud nemáte chuť učit se nová slovíčka z papírových učebnic, nabízíme Vám speciální výukový program pro výuku a procvičování slovíček a konverzačních frází. Program obsahuje tisíce ozvučených slov, slovních spojení a procvičovacích vět. Ruština pro výuku slovní zásoby můžete používat v počítači, v CD nebo mp3 přehrávači.

Přehled ruské gramatiky online

Stručný, kompaktní přehled ruské gramatiky ocení studující ruského jazyka. Studijní opora, krerou v roce 2006 sestavila Mgr. Dita Gálová, je ke stažení na stránce www.uj.fme.vutbr.cz/studopory/RU/grammar/gramatika.pdf. Materiál zahrnuje tyto základní okruhy ruské mluvnice: přízvuk, výslovnost, samohlásky, souhlásky, podstatná jména, přídavná jména, zájmena, číslovky, slovesa, příslovce, předložky, spojky, částice, vsuvka.

Gramota.ru - web pro studující ruštiny a rusistiky

Informačně bohatý web o ruském jazyce www.gramota.ru upoutá zejména studenty a učitele ruského jazyka. Kvalitní stránky poskytují zdroje na podporu studia ruského jazyka i pro rozšíření a prohloubení znalostí v oblasti rusistiky:
 

  • online ruský slovník pro kontrolu správné výslovnosti a tvaru slov,
  • výukové materiály o gramatických jevech,
  • informace o vývoji ruské literatury od počátků až po současnost,
  • stručné životopisy významných ruských spisovatelů a plné znění vybraných děl,
  • odborné články a studie o Rusku, ruském jazyce a literatuře,
  • lingvistické a další odborné online publikace o ruském jazyce,
  • pozvánky na mezinárodní rusistické konference a další aktuality pro odbornou veřejnost,
  • interaktivní diktáty k procvičení slovní zásoby a gramatiky,
  • didaktické online hry.

Obchodní ruština online ke stažení

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně vydala skripta obchodní ruštiny pro podnikatelskou sféru. Publikace zahrnuje základní gramatická témata a slovní zásobu pro obchodní komunikaci v ruštině (seznámení, telefonování, pozvání, prezentace firmy, vedení jednání, vzory dopisů, smlouvy, atd.).Myronova, Halyna a Gálová, Dita. Ruština pro podnikatelskou sféru. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita v Brně, 2003. 136 s. ISBN 80-210-3258-8

 

Sdružení vyučujících ruštiny a rusistů

Vyučující ruštiny na kterémkoliv stupni a typu školy, překladatele a odborníky v oblasti rusistiky sdružuje Česká asociace rusistů. Česká asociace rusistů je dobrovolná a nezávislá zájmová organizace s profesní orientací, která sdružuje vyučující ruského jazyka a literatury, překladatele, tlumočníky, vědecké a kulturní pracovníky, studenty a další zájemce o ruský jazyk a rusistiku.

 

Studium ruštiny na vysokých školách v ČR

Chcete studovat ruský jazyk na vysoké škole? Vyberte si z přehledu vysokých škol v ČR, které nabízejí studium ruského jazyka nebo rusistiky.

Ruština online: Reálie Ruska

Studuje ruský jazyk? Chcete se zdokonalit v ruském jazyce a zároveň se dozvědět více o historii a současnosti Ruska? Doporučujeme Vaší pozornosti online publikaci autorky Michaely Peškové s názvem Reálie Ruska, která je k dispozici na stránkách http://www.ruskerealie.zcu.cz. Online učebnici ruských reálií ocení zejména studující ruštiny a rusistických oborů na vysokých školách. Také vyučující ruštiny zde naleznou užitečné informace a podněty do výuky (cvičení, slovní zásoba, práce s textem).

Katalog jazykových kurzů ruštiny v zahraničí

Kompletní online databáze jazykových kurzů ruského jazyka http://www.language-learning.net/cs/learn/russian pořádaných jazykovými školami ve všech zemích světa.

Obchodní ruština pro samouky

Poslechový e-kurz ruského jazyka pro obchodní praxi. Tento výukový program uvítají zejména obchodníci/ice, administrativní pracovníci/ice, manažeři/manažerky a všichni, kteří ve svém zaměstnání používají nebo chtějí používat ruský jazyk.

Inzerce
Nabízím lekce/doučování ruštiny v Brně. Pomohu při přípravě ke zkouškám, nebo s bakalářskou/diplomovou prací. Jsem částečně rodilá mluvčí a mám VŠ vzdělání s individuální praxi v oboru RJ a literatury.
Rodilý mluvčí(Rus,48 let) z Ruska nabízí soukromé hodiny ruštiny v Praze. Mám vysokoškolské vzdelání(univerzitu)a dost praxe v oboru. Lektoruji ve svém soukromí nebo u Vás(kdykoliv). O ceně se domluvíme! Budu ...
Mám VŠ v odbore lingvistika a prekladateľstvo, materinský jazyk ruština, doučím na profesionálnej úrovni cez Skype ruský jazyk (všetky úrovne). Mam 10 rocne skusenosti s doucovanim. Mám prax ako lektorka ...
Doučování ruštiny bez zbytečné ztráty času, domácích úkolů. Jsem rodila mluvčí, VŠ vzdělání v několika směrech, státní zkouška z češtiny. Individuální výuka jen pro vás, věnují vám čas a budete ...
Jsem svobodná mladá žena, v Čechách žiji již od dětství, studovala jsem magisterský obor na FF ZČU, nyní žiji i působím v Plzni. Hledám pracovní pozici či jiný přivýdělek, kde ...
optimalizace PageRank.cz